skip navigation
23.10.2019

Blockchain – technikos stebuklas logistikos pramonei ir tiekimo grandinėms?

TIMOCOM „LiveTalk“ rugsėjį nagrinėjo temą „Blockchain“.

TIMOCOM rugsėjį pasikvietė tikrą „blockchain“ ekspertę į savo „LiveTalk“. Sidsel Rytter Løschenkohl įgijo profesinės patirties, dirbdama „Deloitte EMEA Blockchain Lab“ laboratorijoje Dubline ir reguliariai naudodama šią technologiją darbui su bankais ir draudimo bendrovėmis.

"Kai perpratau „blockchain“ technologiją, supratau, kad ji pakeis pasaulį. Ir tai, kad aš noriu būti ten, kur tai įvyks“. - Sidsel Rytter Løschenkohl
Bendrinti...

Bet kas yra „blockchain“?

„Blockchain“ šiuo metu yra „ant bangos“ – tai populiarus žodis, dažnai vartojamas logistikos ir transporto pramonėje. Tačiau kas tai yra iš tikrųjų?

 

Sidsel Rytter Løschenkohl paaiškino, kad „iš esmės „blockchain“ technologija yra anoniminis P2P tinklas, leidžiantis išsaugoti, dalytis ir valdyti informaciją“. Šio tipo tinklas veikia be tarpininkų ar patikimų trečiųjų šalių  Visi dalyviai privalo kartu tikrinti kiekvieną etapą. Baigus etapą, jo nebegalima pakeisti ar valdyti kitu būdu. Technologija, kuria ji pagrįsta, užtikrina aukštą saugumo ir atsekamumo lygį.

Sąvoka „blockchain“ dažnai girdima kalbant apie finansų pramonę. Tačiau kaip ji susijusi su tiekimo grandine?

 

Ar ši finansinė technologija taip pat naudinga logistikos pramonei ir tiekimo grandinėms?

 

„Blockchain“ išpopuliarėjo kaip kriptovaliutos- bitkoinų technologija. Tačiau pati sąvoka taip pat galėtų būti naudojama logistikoje ir kaip tiekimo grandinės dalis. S. R. Løschenkohl pabrėžia, kad gebėjimas atsekti ir stebėti transportą yra labai svarbus tiekimo grandinėje. Ji atkreipia dėmesį, kad „blockchain“ gali būti naudojama, pavyzdžiui, sutartims pasirašyti ar produkto kilmei patikrinti. Sidsel Rytter Løschenkohl paaiškino, kad „blockchain“ nėra „vienintelė perspektyvi technologija“, galinti išspręsti visas problemas, tačiau ji gali būti labai naudinga naudojant ją kartu su kitomis technologijomis. „Blockchain“ ekspertas išsamiai paaiškino pranašumus ir trūkumus.

 

Į viršų