skip navigation
01.08.2019

Ekonomikos sulėtėjimas turi didžiulį poveikį Europos transporto sektoriui

Ekonomikos sulėtėjimas didžiausią poveikį turi Europos šalims, turinčioms stiprią eksporto ekonomiką

Š. m. liepos mėnesį Vokietija, Prancūzija ir Beniliukso šalys pajuto pasaulinės ekonomikos sulėtėjimo poveikį. Tai yra naujausi TIMOCOM transporto barometro duomenys, kuriuos IT kompanija naudoja kiekvieną ketvirtį, kad užregistruotų transporto pasiūlymų ir užklausų didžiausioje Europoje krovinių biržoje pokyčius.

„Nuo š. m. balandžio mėn. pradžios iki birželio mėn. pabaigos TIMOCOM rinkoje pateiktų krovinių pasiūlymų skaičius buvo 20 proc. mažesnis nei pernai tame pačiame ketvirtyje“
Bendrinti...

Nuo š. m. balandžio mėn. pradžios iki birželio mėn. pabaigos TIMOCOM rinkoje pateiktų krovinių pasiūlymų skaičius buvo 20 proc. mažesnis nei pernai tame pačiame ketvirtyje. „JAV vyriausybės protekcionistinė ekonomikos politika varžo pasaulinę prekybą, o tai savo ruožtu mažina eksportuojamų prekių apimtis. Eksportuojančios valstybės, pvz., Vokietija, Prancūzija, Beniliukso šalys, patiria blogiausias pasekmes“, - sako TIMOCOM verslo analitikas David Moog.

Iš viso išmaniojoje krovinių programėlėje, kurią įmonės gali naudoti krovinių pervežimui ir kontrolei, II-ąjį ketvirtį buvo pateikta 21 817 810 pasiūlymų, o praėjusių metų to paties laikotarpio pasiūlymų skaičius siekė 27 565 605. D. Moog teigia, kad nuosmukis didžiąja dalimi daro įtaką pramoninių ir investicinių, tame tarpe ir tiekėjų, prekių pervežimui. 


Brexit įtaka transporto sektoriui

Artėjantis „Brexit“ taip pat turi tam įtakos. „Po to, kai I-ąjį ketvirtį padidėjo pervežimai į D. Britaniją įmonėms padidinus atsargų kiekius, stebime aiškų nuosmukį“, - sako D. Moog. Pavyzdžiui, TIMOCOM duomenimis, II-ąjį ketvirtį eksportas iš Europos į D. Britaniją sumažėjo 56 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusiųjų metų ketvirčiu.

Tai vyksta nepaisant eksporto pokyčių pietų Europoje. Pastarąjį ketvirtį Italija, Ispanija, Portugalija ir Graikija pervežė į kitas Europos šalis gerokai didesnį kiekį, t. y. 21 proc. daugiau prekių nei ankstesniaisiais metais. D. Moog: „Vaisių ir daržovių sezonas šiose šalyse jau įsisiūbavo.“

IT kompanija naudoja transporto barometrą kaip priemonę ketvirčio transporto pasiūlos ir paklausos tendencijoms, nustatomoms krovinių biržoje, kuri yra TIMOCOM Smart Logistics System dalis, analizuoti. TIMOCOM, turinti 130 000 naudotojų ir kasdien siūlanti 750 000 tarptautinių krovinių bei transporto priemonių, yra didžiausia skaitmeninė sistema prekių pervežimui keliais Europoje.

 

Daugiau informacijos apie TIMOCOM galima rasti www.timocom.com

Į viršų