04.05.2020

TIMOCOM transporto barometras: Europos transporto rinka per koronaviruso sukeltą krizę stipriai svyruoja

Koronaviruso krizė sąlygojo didelius transporto rinkos svyravimus per pirmąjį 2020 m. ketvirtį.

Krovinių pasiūlymai Europoje pirmo ketvirčio 2020 ataskaita

Dėl neužtikrintumo jausmo, kurį sukėlė koronaviruso krizė, Europos transporto rinkoje trumpam laikui staigiai padidėjo krovinių pasiūlymų. „Daugelis įmonių pateikė užsakymus anksčiau, nes baiminosi dėl galimo sienų uždarymo ir kitų apribojimų, susijusių su kova su koronavirusu“ teigia TIMOCOM verslo analitikas Tilman Fecke, komentuodamas iki kovo mėnesio vidurio neįprastai padidėjusį krovinių pasiūlymų kiekį Europos pirmaujančioje krovinių biržoje.

Todėl TIMOCOM fiksavo rekordinį 16 procentų krovinių pasiūlymų padidėjimą per pirmąjį 2020 m. ketvirtį lyginant su praeitais metais. Pervežimų iš ES šalių į Italiją padaugėjo 26 procentais, o transporto priemonių, keliaujančių į Lenkiją, skaičius padidėjo net 53 procentais. Labiausiai kilo sunkvežimių su šaldymo įranga (šaldytuvais) poreikis. Krovinių biržos ataskaitoje matoma, kad pasiekus piką transporto su temperatūros valdymo įranga paklausa pakilo 50 procentų lyginant su praeitais metais.

„Šiuo metu šiek tiek daugėja krovinių pasiūlymų. Tačiau aiškesnė transporto pramonės situacija ir koronaviruso (COVID-19) pandemijos poveikis bus matomi tik antrame ketvirtyje.“ Gunnar Gburek, TIMOCOM įmonės atstovas

Tačiau nuo kovo vidurio krovinių kiekiai smuko daugiau nei dviem trečdaliais

Kilimo aukštyn kreivė aukščiausią tašką pasiekė kovo viduryje, o staigiausias kritimas žemyn fiksuotas daugeliui Europos šalių uždarius sienas – kadangi beveik visa gamyba, išskyrus maisto pramonę, sustojo, pristatymo kiekiai stipriai smuko. „Neskaitant maisto prekių pervežimo padidėjimo, krovinių kiekiai visoje Europoje nuo kovo mėnesio vidurio iki jo pabaigos sumažėjo dviem trečdaliais“ teigia T. Fecke. „Prieš Velykas niekada nėra nutikę nieko panašaus.“ Kiekvieną dieną TIMOCOM sistemoje pateikiama iki 750 000 krovinių ir transporto pasiūlymų.

Nors transporto įmonės žūtbūt ieško užsakymų tuštiems vilkikams po to, kai valstybės uždarė sienas, pirmąjį šių metų ketvirtį TIMOCOM platformoje fiksuotas ir laisvo transporto smukimas. Laisvų sunkvežimių skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį smuko 3 procentais lyginant su tuo pačiu praeitų metų ketvirčiu. O Vokietijoje laisvo transporto pasiūlymų skaičius iš viso krito 15 procentų. Kodėl krenta ir krovinių, ir laisvo transporto kiekiai?

„Matome, kad transporto įmonės išima dalį savo transporto priemonių iš rinkos, nes nepakanka krovinių užsakymų, kad sunkvežimiai neštų pelną.“ teigia TIMOCOM įmonės atstovas Gunnar Gburek. Pasaulyje kilusi suirutė iškreipė rinkas. Visgi, G. Gburek yra atsargiai optimisitiškas: „Šiuo metu pastebime, kad krovinių pasiūlymų šiek tiek daugėja. Tačiau nežinosime realios transporto pramonės situacijos ir koronaviruso pandemijos padaryto poveikio, kol nepamatysime antrojo ketvirčio rezultatų.“

Nuo 2009 m. krovinių pervežimo technologijų įmonė TIMOCOM naudoja transporto barometrą, kad galėtų išanalizuoti transporto pasiūlymų ir paklausos pokyčius, vykstančius į Smart Logistics System integruotose krovinių ir transporto programėlėse. Platformoje daugiau nei 130 000 naudotojų kasdien sukuria iki 750 000 tarptautinių krovinių ir transporto pasiūlymų. Sistema padeda daugiau nei 43 000 TIMOCOM klientų išmaniai, saugiai ir paprastai siekti užsibrėžtų logistikos tikslų.

Daugiau informacijos apie TIMOCOM transporto barometrą rasite adresu https://www.timocom.lt/paslaugos/transporto-barometras

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų