11.10.2013

Atostogų sezonas Europoje – pilnas krovinių

Krovinių pasiūlymų skaičius TimoCom transporto barometre trečią ketvirtį ir vėl kyla

(2)

Kiekvieną kartą trečiasis ketvirtis transporto ir logistikos sektoriui būna bauginantis. Liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais nėra jokių didesnių valstybinių švenčių ir tuo metu dažniausiai visi džiaugiasi vasaros atostogomis. Nepaisant šioms gan nepalankioms sąlygoms, krovinių pasiūlymai TimoCom transporto barometre yra ties 52% riba. Šie duomenys visais 5 procentiniais punktais lenkia praėjusių metų duomenis.

Jau antrą kartą iš eilės, šio ketvirčio TimoCom transporto barometro krovinių pasiūlymų parodymai ima viršų, o krovinių-transporto pasiūlymų santykis pasirinkus maršrutus "Iš visų šalių/Į visas šalis" siekia 52:48. Transporto pramonė šios akimirkos turėjo laukti pusantrų metų. Paskutinį kartą dviejų iš eilės ketvirčių krovinių rezultatai buvo teigiami tik 2011. TimoCom transporto barometras kaip tik ir patvirtina tendencijas, kurias nuspėjo įvairūs tyrimai: padėtis gerėja!

Jaučiamos teigiamos nuotaikos
Ketvirtis prasidėjo optimistiškai. Liepos mėnesį buvo juntama praėjusio mėnesio įtaka (birželį buvo 50:50) ir rezultatai išliko beveik nepakitę, o krovinių-transporto santykis buvo 48:52. "Iš pat pradžių atrodė jog trečio ketvirčio krovinių pasiūlymų rezultatai bus labai panašūs į tuos kuriuos turėjome 2011", tarė TimoCom Vyriausias Atstovas Marcel Frings, "Teigiamos nuotaikos mus lydėjo ir rugpjūčio mėnesį, o atostogų sezonas - jeigu galima jį taip pavadinti - šiais metais smuktelėjo labai kukliai."

Tiesa, atostogų laikotarpis buvo šiek tiek aktyvesnis nei praeitais metais. Rugpjūčio mėnesį buvo pastebėtas minimalus pokytis: vienas procentinis punktas, transporto pasiūlymų naudai. Krovinių-transporto pasiūlymai paskutinį vasaros mėnesį užbaigė, taip - 47:53. Jau šio mėnesio pabaigoje buvo pastebimi pirmi požymiai to, kas mus aplankė rugsėjo mėnesį.

Visose Europos valstybėse, vos tik pasibaigus mokyklinėms vasaros atostogoms, TimoCom pastebėjo stiprius transporto barometro pokyčius. Verslas ir vėl įsisiūbavo. Šių metų rugsėjį, krovinių buvo pervežta dar daugiau nei, kad tai buvo pervežta praeitais metais.  TimoCom transporto barometras užfiksavo tokį procentinį augimą, kokį mes buvome sutikę 2008 ir 2009 metais, taip vadinamo Wirtschaftswunder (ekonomikos stebuklo) periodu. Krovinių pasiūlymai šoktelėjo visais dvylika procentų aukštyn, taip pasiekiant rugsėjo mėnesį galutinį rezultatą 59:41.
Atrodo, kad šių teigiamų pokyčių jau niekas nebesustabdys ir metai bus užbaigti esant krovinių pertekliui. Frings galvoja, kad: "Jeigu praėjusių mėnesių rezultatai tęsis, poreikis laisviems transporto pasiūlymams akimirksniu turėtų išaugti.  Mes tikimės, kad padėtis 4-tame ketvirtyje krovinių atžvilgiu iš stabilios keisis į augančią."

Taigi, transporto ir logistikos pramonė netgi prieš prasidedant kalėdiniai pirkimo karštligei gali tikėtis sulaukti puikaus siurprizo. Dėka teigiamai augančios transporto paklausos, krovinių kainos taip pat akivaizdžiai turėtų ūgtelti.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų