12.06.2018

Iš pradžių vairuotojų trūkumas, o dabar – sandėlių stygius

„Yra ne taip“, – sako TimoCom kompanijos atstovas spaudai Gunnar Gburek.

(1)

Ieškantys sandėliavimo vietos skundžiasi, kad ją sunku rasti. Statistika rodo kitaip. Vokietijos federalinės statistikos tarnybos duomenimis, naujai įrengtų logistikos patalpų skaičius auga. Kodėl tuomet pastebimas skirtumas tarp „daugiau logistikos patalpų“ ir „mažesnio sandėliavimo vietų skaičiaus“? Ir kodėl turima sandėliavimo vieta nėra išnaudojama iki galo? TimoCom atstovas spaudai Gunnar Gburek atsako paaiškindamas, kaip visos šalys galėtų geriau išnaudoti turimą vietą. 

Vokietijos federalinės statistikos tarnybos duomenimis, naujai įrengtų logistikos patalpų skaičius auga

1. Trumpalaikio sandėliavimo nuoma nėra populiari

Žinoma, siekiant sumažinti išlaidas ir planuoti pagalbą, logistikos paslaugų teikėjams ir jų klientams reikia ilgalaikio sandėliavimo nuomos, tačiau klientai gali pasinaudoti ir trumpalaikio sandėliavimo vietomis. Sunkiai planuojami rinkų svyravimai ir susijusių produktų pikas reikalauja vis daugiau ir daugiau lankstumo. Pavyzdžiui, gali būti, kad klientui iš tikrųjų reikia mažiau prekių nei planuota, be to, jos turi būti pristatytos į kitą vietą arba vėlesniu laiku. Trumpalaikio sandėliavimo nuoma yra puikus tarpinis sprendimas, tačiau daugelis sandėlių operatorių vis dar to nenori pripažinti. Trumpalaikė nuoma dažnai siejama su didelėmis konvertavimo išlaidomis, kurios nėra finansiškai palankios, nes, pavyzdžiui, vieta tarp lentynų nėra visiškai optimizuojama. Vis dėlto trumpalaikės nuomos atveju tikrai nesvarbu, ar turimos lentynos vietos bus optimaliai panaudotos, ar ne. Jei nuoma truks tik kelias savaites, galima rinktis ir blokinį sandėlį. Trumpalaikio sandėliavimo rinka yra ypač patraukli, nes, kaip ir papildomų krovinių transporto sektoriuje, įmonės gali gauti didesnę pelno maržą. Be to, logistikos paslaugų teikėjai gali pasinaudoti sandėliavimo birža norėdami užmegzti naujus kontaktus ir išplėsti savo verslo sritį.

2. Decentralizuoto sandėliavimo galimybė nesvarstoma

Gamybos ir prekybos įmonės įprastai nori skirstyti savo prekes iš vieno didelio centrinio sandėlio, kad sumažintų administracinį darbą. Taip prarandamas laikas ir lankstumas. Šiuo atveju decentralizuotas sandėliavimas siūlo papildomų galimybių: produktai gali būti saugomi naudojant sandėliavimo biržą, pvz., šokoladiniai Kalėdų seneliai gali būti laikomi konkrečiuose paskirstymo regionuose. Tai leidžia sutaupyti lėšų atliekant ilgesnius pervežimus, kurie tampa vis brangesni ir kuriuos sunkiau rasti, ypač atsižvelgiant į dabartinį transporto priemonių stygių. Sezono pradžioje įmonės gali reaguoti daug greičiau ir lanksčiau, kadangi prekės jau atkeliavusios netoli tos vietos, kurioje jos bus parduodamos.

3. Beveik nenaudojamas tarpinis sandėliavimas

Kelių transporto vežėjai dažnai užstringa su prekėmis ir net nepagalvoja, kad jas gali sandėliuoti naudodamiesi trumpalaikio sandėliavimo nuoma. Tai reiškia, kad jie laukia kelias valandas, o kartais net kelias dienas, kol prekės bus pristatytos. Tai atima brangų laiką, tuo metu nieko neuždirbama ir netgi kyla klausimas, ar bus įmanoma tinkamai pasirūpinti kitais darbais. Ši problema gali būti išspręsta naudojantis sandėliavimo biržos siūlomomis paslaugomis. Pasinaudokite birža, kad rastumėte reikiamas sandėliavimo galimybes, logistikos paslaugų teikėją jums reikiamoje vietoje ir galėtumėte laikyti prekes trumpesnį laiką. Geriausiu atveju paslaugų teikėjas pristato prekes klientui kitą dieną, tad vežėjas gali nedelsdamas imtis naujo darbo. Vairuotojų stygius reiškia, kad blogas verslas yra „sulaikyti“ vairuotoją nenumatytam laikotarpiui.

4. Nepakankami vidiniai informacijos srautai

Jei nedelsiant nepranešama apie įmonėje esantį sandėliavimo pajėgumą, jo rasti neįmanoma. Kalbant apie didesnes logistikos kompanijas ar tinklus, uždaros vartotojų grupės gali nedelsiant išspręsti šią problemą. Laisva vieta yra pastebima iš karto, o partneriai gali sutelkti išteklius, kad pasiūlytų daugiau ar kitokių sandėliavimo galimybių nei turi patys. Tai padidina konkurencingumą ir sumažina išlaidas. Automatizuokite visą procesą, naudodami sąsają, skirtą apjungti sandėliavimo administravimą ir sandėliavimo biržą, kad pakaktų vos vieno paspaudimo pateikti visoje Europoje turimų sandėliavimo vietų suvestinę. Pardavimų darbuotojams tereikia pažiūrėti internete, kur ir kiek vietų yra, kad jas galėtų greitai parduoti be jokių problemų.

Sandėliavimas ateityje: laisvos vietos skaitmeniniame žemėlapyje

Ateityje gali atsitikti taip, kad duomenis apie sandėliavimo vietas bus galima panaudoti kuriant tam tikrą žemėlapį, kuris galės būti naudojamas realiu laiku laisvos vietos paieškai. Siekiant užtikrinti, kad ateityje verslas su logistiniu nekilnojamuoju turtu būtų efektyvesnis, reikia atnaujinti sandėliavimo pajėgumus, jog būtų įtraukta naujausia informacija apie kiekį, laiką ir sąlygas (pvz., sandėliavimas sausomis arba šaltomis sąlygomis, blokinis sandėlis, automatizuotas ar šakinis krautuvas). Tik tada klientai matys aiškią turimos laisvos vietos apžvalgą ir, kaip ir krovinių biržoje, galės filtruoti tiksliai pagal reikiamą sandėliavimo vietos tipą.

 

Daugiau informacijos apie TimoCom rasite apsilankę www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų