20.05.2016

Iš transporto į logistiką 4.0

Sektorius ruošiasi ateičiai

(4)

Erkratas, 2016 05 20 – balandžio pradžioje šešios sunkiasvorės transporto priemonės sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio, kai beveik visiškai automatiškai riedėjo kolona per visą Europą. European Platooning Challenge rodo, kokia kryptimi juda transportas ir logistika, bei tai, kas jau yra įmanoma. Šiandien pati ryšio sąvoka yra kaip raktas į jau efektyvesnę ir konkurencingesnę logistiką.

Tokios yra transporto sektoriaus vizijos: Trumpais atstumais važiuojantys sunkvežimiai, automatiškai reaguojantys į kitus eismo dalyvius ir riedėdami atnaujinantys atvykimo laiką į pakrovimo vietą arba skaitmeniniu būdu siunčiantys krovinio dokumentus.  European Platooning Challenge padėjo žengti dar vieną žingsnį į logistikos ateitį - transporto priemonių gamintojams.

Taip pat bendrovės tęsė darbą ir kitose transporto pramonės srityse, kurdamos pridėtinę vertę ir, dar svarbiau prijungdamos savo tiekimo grandinę.  Bus įdomu, kai pradės bendradarbiauti įvairių pramonės šakų bendrovės. Tik jų tarpusavio ryšys sudaro geiausias sąlygas sinergijai.

Pagerinkite transporto priemonių panaudojimą

European Platooning Challenge prisideda prie to, kad vis daugiau dėmesio skiriama transporto priemonių panaudojimui ir tam , kad būtų išvengta transporto priemonių važiavimo be krovinio. Diuseldorfe, Vokietijoje, vykusiame „Campus Connectivity", Daimler - transporto bendrovėms paaiškino apie šansus ir galimybes, kurie atsirastų savo  telematikos sistemas ir planavimo programinę įrangą prijungus prie krovinių biržos. Jeigu ateityje prisijungs supratingi ir su krovinių birža bendradarbiaujantys sunkvežimiai, bus pasiektas didelis efektyvumas ir pelningumas.

Didžiausia Europos transporto platforma TimoCom yra pasirengusi tokiai ateičiai - ko trūksta, tai kompleksinio susietų sunkvežimių panaudojimo. Tiesą sakant, prie TimoCom jau yra prisijungę daugiau nei 180 telematikos paslaugų teikėjų. Transporto platformos sekimo funkcija yra jau prijungta prie krovinių biržos. Be to, transporto ir logistikos bendrovės gali prijungti savo planavimo programinę įrangą tiesiogiai prie TimoCom.

Ateitis jau prasidėjo

Šis ryšys kasdieniniame darbiniame gyvenime reiškia daug: dispečeriai, naudodamiesi savo planavimo programine įranga, gali užmegzti ryšį, o pasinaudodami TimoCom sekimo funkcija, žino, kada atvyksta sunkvežimis ir per vietos paiešką gali rasti tinkamą atgalinį krovinį. Jei dabar supratingi ir ryšį palaikantys sunkvežimiai pradės šį procesą, bus galima, norint dispečeriui nusiųsti pasiūlymus dėl tinkamų atgalinių krovinių, automatiškai susisiekti su transporto platforma ir telematine sistema, remiantis dabartiniais duomenimis.

European Platooning Challenge davė naują impulsą logistikai 4.0. Kai kurios bendrovės jau yra priekyje ir skina kelią inovacijoms, tačiau visų tų, kurie yra susieti su transportu, ryšys ir bendradarbiavimas suteiks dar daugiau efektyvumo ir pelningumo.

 

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie TimoCom, apsilankykite adresu www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų