29.03.2016

Išvengti krovinių vagysčių

Kaip transporto sektoriaus bendrovės gali išvengti ir apsisaugoti nuo krovinių vagysčių

(1)

Nusikaltimai ir amoralus elgesys egzistuoja visuose versluose. Krovinių ir transporto sektoriuje krovinių vagystės yra vykdomos įvairiais būdais, pavyzdžiui, vagiant tiesiai iš transporto priemonių arba skaitmeniniame pasaulyje (vadinami kibernetiniai).  Pastarieji taikosi į internetines prekyvietes. Jie bando išvilioti slaptus duomenis ir prisidengia padirbtomis tapatybėmis, kad pavogtų vertingas prekes ir krovinius. Dėl to kelių reglamentuose yra numatytas tam tikras praktikos kodeksas, kuriuo derėtų vadovautis norint sumažinti krovinių vagysčių riziką arba netgi jos išvengti. Didžiausia Europoje transporto platforma TimoCom parengė būtent šiam tikslui skirtą praktikos kodeksą. Patyręs IT paslaugų tiekėjas supažindina su būdais ir priemonėmis, kuriomis naudodamiesi ekspeditoriai ir transporto bei logistikos sričių darbuotojai gali sumažinti riziką. TimoCom sukūrė kelių lygių apsaugos tinklą ir pateikia konkrečias rekomendacijas kaip vykdyti kasdienę darbo veiklą, kad nusikaltėliai neturėtų jokių galimybių.

Saugumas kaip iššūkis 

Anot TAPA (Vežamo turto apsaugos asociacijos) atlikto tyrimo, 2015 metais Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje buvo užregistruota 1515 krovinių vagysčių atvejų. 832 iš jų buvo užregistruoti Europoje. Šalys, kuriose vyksta daugiausiai vagysčių, yra Olandija (436), Jungtinė Karalystė (165) ir Vokietija, nors pastarojoje užregistruotų vagysčių skaičius sumažėjo nuo 285 2014 m. iki 97 2015 m. 70 užregistruotų atvejų krovinio vertė viršijo 100 000€, o 5 šalyse buvo užregistruotos vagystės viršijusios 1 milijoną eurų.

 Dažniausiai pasekmės būna dar blogesnės: Dėl nepristatytų krovinių kyla gamybos nuostolių, dėl kurių yra atšaukiami užsakymai, nukenčia reputacija, o blogiausiu atveju - skelbiamas nemokumas. Bendrovės gali pačios aktyviai sumažinti riziką visuose lygiuose, pavyzdžiui, didindamos darbuotojų sąmoningumą ir kurdamos kovos su vagystėmis strategijas. Saugumo klausimas turėtų būti gerai įtvirtintas kasdienėje darbo veikloje. Didėjant kelių transportui, galima tikėtis, kad nusikaltimų skaičius šiame sektoriuje taip pat didės. Vokietijos federalinė susisiekimo ministerija tikisi, kad iki 2025 m. transporto apimtys padidės 27%, t.y. 3,5 milijardais tonų.

Patikrinkite tiekimo grandines ir pašalinkite silpnas grandis

Srityse, kuriose anksčiau daugiausiai veikdavo pavieniai nusikaltėliai, šiandien jau sukasi organizuotos grupuotės. Per vieną naktį yra įkuriamos netikros įmonės ir piktnaudžiaujama gerbiamų bendrovių vardais. Todėl bendrovės turi atidžiai sekti kam jos suteikia slaptus duomenis. Planuotojai gali naudotis savo technologinėmis ir organizacinėmis priemonėmis, kad konkrečiai padėtų vairuotojams ir išvengtų tokių incidentų. Rekomenduojama nustatytam maršrutui naudoti tik saugias poilsio ir stovėjimo vietas. Pervežimo duomenimis keistis turėtų tik vairuotojas, valdymo centras ir viršininkas.

 Krovinių biržos. Čia svarbu holistinis požiūris ir deramas komercinis patikrinimas

Tokio pat tikslumo reikalaujama ir dirbant su internetinėmis platformomis. Technologinis stabilumas ir naudojimo patogumas neturėtų būti vieninteliai kokybės veiksniai renkantis transporto biržą. Teikėjo saugumo samprata yra ne mažiau svarbi. IT paslaugų teikėjas TimoCom ir jo transporto platforma sėkmingai veikia rinkoje jau daugiau nei 20 metų. Viena iš sėkmės priežasčių - tai, kad naudotojai žino, jog yra gerose rankose. Bendrovė siūlo visapusišką apsaugą tiekdama holistines priemones ir kelių lygių apsaugos tinklą. Tačiau patys užsakymai yra užbaigiami už biržos ribų ir teikėjui nedalyvaujant. Dėl to TimoCom yra labai svarbu įspėti dalyvius apie potencialią riziką ir saugius darbo metodus.

Svarbiausios švaraus verslo taisyklės

Bendradarbiaujant su Landeskriminatlamt Niedersachsen (Žemutinės Saksonijos valstybinis tyrimų biuras), Verband für Sicherheit in der Wirtschaft Norddeutschland (VSWN) (Šiaurės Vokietijos ekonominio saugumo asociacija), jūrų pramonės draudimo bendrove "HDI Gerling" ir dar vienu krovinių biržos tiekėju "Teleroute", buvo paruošti vientisi informaciniai lankstinukai ir kontroliniai sąrašai, skirti išvengti vagysčių. Jie yra skirti vairuotojams, planuotojams ir vadybininkams bei vadovams. Daugiau apie saugumo paketą TimoCom Secure sužinosite apsilankę www.timocom.lt puslapyje "Saugumas". Čia galite nemokamai parsisiųsti visus kontrolinius sąrašus ir informacinius lankstinukus.

 

Daugiau informacijos apie TimoCom rasite apsilankę www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų