08.12.2017

Integruotas GPS ateities transporto logistikos dalis

„Spedition Schwarz“, naudodami vieną paprastą sąsają, žymiai pagerino paslaugų kokybę.

(2)

Kaip automatiškai perduodate informaciją apie sunkvežimio, priklausančio trumpalaikio gabenimo paslaugas teikiančiam partneriui, vietą į savo TMS (transporto valdymo sistemą)? Didžiulė bendrovė, „ELVIS-Spedition Schwarz“ narė pateikė šį klausimą TimoCom įmonei, kuri valdo didžiausią transporto platformą Europoje. TimoCom kartu su tarptautiniu mastu veikiančiu IT specialistu „Arvarto Systems“ sukūrė sprendimą ne tik šiam konkrečiam naudojimo atvejui, bet ir išsprendė vieną iš svarbiausių problemų šiandienos transporto srityje. Rezultatas – sąsaja, leidžianti bet kuriuo metu gauti ir tvarkyti transporto paslaugų teikėjų, su kuriais pasirašytos sutartys, GPS paslaugų duomenis, taip pagerinant paslaugų kokybę ir klientų pasitenkinimą transporto užsakymais.

Su kokiais iššūkiais susidurta?

„Spedition Schwarz“ valdo 80 proc. savo 80 000 metinių transporto užsakymų, pasitelkdami 250 sunkvežimių parką. Likusius 20 proc. darbo vietų suteikia TimoCom platformos transporto partneriai. Naudojantis platforma, sėkmingiausiomis pagal užsakymų skaičių dienomis atliekama apie 350 gabenimų ir įtraukiama iki 100 papildomų paslaugų teikėjų per dieną. Skirtingai nuo savo automobilių parko, šie transporto partneriai naudojasi įvairių telematikos paslaugų teikėjais, kurie perduoda duomenis įvairiais formatais. Visų šių sąsajų integravimas būtų buvęs labai sudėtingas ir brangus. Tačiau „Spedition Schwarz“ yra įsitikinęs, kad ši informacija yra būtina transportui stebėti.

 „Naudodami savo pačių transporto priemones, norime integruoti mūsų transporto partnerių vietos duomenis į mūsų TMS, kad galėtume apskaičiuoti atvykimo laiką. Mums labai svarbu užbėgti problemoms už akių, kad būtų galima nedelsiant imtis prevencinių priemonių. Jei tai neįmanoma, bent jau galime aktyviai informuoti klientą apie vėluojantį atvykimą“, – aiškina „Spedition Schwarz“ įgaliota atstovė ir vadybininkė Oliver Ocker. 

Kaip tai išspręsta?

„Spedition Schwarz“ prašymas buvo puikus iššūkis TimoCom produktų vadybininkams Luise Thönnes ir Philipp Schmidt. Nuo tada, kai 2013 m. buvo įdiegta stebėjimo funkcija, TimoCom taip pat veikė kaip platformos naudotojų transporto priemonių vietos duomenų centras. Tai pasiekta integravus daugiau nei 230 telematikos paslaugų teikėjų. Kad „Spedition Schwarz“ galėtų toliau apdoroti savo transporto partnerių vietos duomenis, TimoCom sukūrė sąsają, leidžiančią kitoms sistemoms prieiti prie GPS duomenų ir pateikti užklausą dėl jų vienodu formatu.

Pagal šią sistemą programos tiekėjas „Arvato Systems“ padarė transporto valdymo išplėtimą „best4log-x“, kurį naudoja „Spedition Schwarz“. „Mūsų pagrindinis tikslas – padėti savo klientams kasdieniame darbe. Su mūsų pilotiniu partneriu „Spedition Schwarz“ ir jų IT specialistu „Arvato Systems“ per mėnesį įdiegėme pageidaujamą sąsają. Tam pritarė visi, tad nebuvo jokių problemų“, – dalinasi Luise Thönnes iš TimoCom. „Arvato Systems“ taip pat mato pridėtinę vertę įgyvendinant naują sąsają: „Dėl TimoCom GPS sąsajos, galėjome toliau tobulinti „Spedition Schwarz“ TMS ir geriau prižiūrėti skaitmeninę darbo eigą“, – sako „Arvato Systems“ vadybininkas Dirk Tiegler.

Kaip tai veikia?

„Iki šiol norėdami pasiteirauti apie pristatymo būseną turėjome skambinti transporto paslaugas teikiančioms įmonėms, naudodamiesi kita sistema, o tada rankiniu būdu įvesti visą informaciją į TMS. Tai ilgai užtrukdavo, o informacija ne visada būdavo 100 procentų tiksli“,– sako Oliver Ocker. Philipp Schmidt pritaria: „Kol keitimasis duomenimis reikalauja atlikti veiksmus rankiniu būdu, procesas yra brangesnis, nes reikalauja daug laiko, daroma klaidų“.

Dėl GPS sąsajos „Spedition Schwarz“ dabar gali automatiškai matyti, ar transporto partneris vėluoja, ir tiesiogiai apie tai informuoti savo klientus. Atsižvelgiant į tai, kad „Spidition Schwarz“ kasdien nuomoja iki 100 sunkvežimių TimoCom platformoje, sąsaja padeda įmonei sutaupyti daug laiko. „Svarbiausias dalykas yra tai, kad padidėjo mūsų klientų pasitikėjimas ir pasitenkinimas“, – sako Ocker.

Išvada: programa palengvina kitų platformos naudotojų  darbą

Norintiems naudotis sąsaja, klientams reikalingas stebėjimo sprendimas TC eMap®, kuriuo gali nemokamai naudotis visi TimoCom platformos naudotojai.

Pasak Oliver Ocker, net ir mažesnės įmonės gali padidinti savo konkurencinį pranašumą: „TimoCom stebėjimo leidimas yra suteikiamas labai paprastai. Tai yra itin efektyvu! Būdamas transporto partneriu, aš iš karto atrodau patikimesnis. Ir svarbu nepamiršti, kad stebėjimas padeda apsisaugoti nuo krovinių vagysčių“.

Dabar kiti suinteresuoti klientai taip pat gauna prieigą prie TimoCom GPS sąsajos. „Sąsaja veikia kaip universalus „jungiklis“, kuris gali greitai ir lengvai prisijungti prie jūsų sistemos“, – teigia Thönnes.

sTransporto sektoriuje tai reiškia, kad net ir trumpalaikiai transporto ryšiai gali būti automatiškai ir skaitmeniniu būdu stebimi naudojant sąsają. Tai taip pat padeda abiems verslo partneriams užtikrinti didesnį skaidrumą, kokybę ir saugumą.

 

Daugiau informacijos apie TimoCom telematinę sąsają galite rasti https://www.timocom.lt/Tracking/Transporto-priemon%C4%97s-GPS-sekimas

 

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų