19.09.2016

Logistika pokyčių laikais

TimoCom ir debesijos paslaugų teikėjas CenterDevice apie skaitmeninimą

(2)

Skaitmeninė transformacija neišvengiama, tačiau ką tai iš tikrųjų reiškia įmonėms ir kokios iš to kyla galimybės ir pavojai? TimoCom atstovas spaudai Marselis Fringsas ir Marselis Milbrandtas iš debesijos paslaugų teikimo įmonės CenterDevice pateikia daugiau informacijos šia tema.

TimoCom: Daugumai skaitmeninimas – vis dar neapčiuopiama tema. Kaip paaiškintumėte, kas yra skaitmeninimas?

CenterDevice: Vienu žodžiu skaitmeninimo paaiškinti negalima. Skaitmeninimas, su kuriuo susiduriame, tai kur kas daugiau nei popierinių dokumentų konvertavimas į skaitmeninę jų versiją, kaip pavyzdžiui PDF ar vaizdo. Skaitmeninė transformacija – tai ne tik technologinis pasiekimas. Iš esmės dėl skaitmeninimo keičiasi visi aspektai visuomenėje, taip pat ekonomikoje. Pavyzdžiui, skaitmeninimas yra tinklų kūrimas, apsipirkimas internetu arba nuolatinis pasiekiamumas privačiame gyvenime.

TimoCom: Kokią naudą mažos ir vidutinės įmonės gali gauti iš skaitmeninimo?

CenterDevice: Dauguma įmonių įvairius procesus atlieka naudodamos popierinius dokumentus – tai taip pat turi savų privalumų. Tačiau kodėl čia viskas taip ir lieka? Dažniausiai taip yra, nes sąvoka „skaitmeninimas“ iš karto siejama su nežinomybe ir naujovių baime. Naujieji procesai skirti palengvinti ir nuimti naštą nuo jūsų pečių, o ne viską komplikuoti. Nereikėtų šiandien to bijoti.

TimoCom: Viename iš savo tinklaraščio įrašų sakote, kad nebesiunčiate priedų el. paštu. Kodėl gi ne?

CenterDevice: Tam yra daug priežasčių. Pavyzdžiui, dokumentų dydis el. pašte. Net jei ir gali išsiųsti el. laišką, Galbūt gavėjas jo negali gauti. Tačiau saugumas – svarbiausias kriterijus. El. laiškai yra siunčiami neužšifruoti. Nežinau, ar tas el. laiškas buvo perimtas, perskaitytas ar blogiausiu atveju kol mane pasiekė buvo pakeistas. Kaip įmonė, keičiantis dokumentais turėtumėte vadovautis saugiu ir paprastu sprendimu.

TimoCom: Kalbant apie duomenų apsaugą. Žinoma, niekas nenori jaudintis dėl savo duomenų ir dokumentų saugumo. Kokios politikos priemonės tam taikomos Vokietijoje?

CenterDevice: Vokietijos duomenų apsaugos įstatymas laikomas vienu griežčiausių Europoje.  Asmens duomenims taikoma išskirtinė apsauga. Jeigu savo versle dokumentų keitimuisi naudojatės debesijos saugojimo paslaugomis, pagal Vokietijos federalinio duomenų apsaugos įstatymo (BDSG) 11 dalį, beveik visada taikoma sutartis dėl duomenų apdorojimo. Todėl debesijos paslaugų teikėjas su savo klientais turėtų sudaryti sutartį dėl duomenų apdorojimo.

TimoCom: Kaip jūsų įmonė susitvarko su saugumu ir kuo CenterDevice skiriasi nuo kitų debesijos paslaugų teikėjų?

CenterDevice: Mūsų įmonę nuo kitų išskiria gebėjimas patikimai tvarkyti mūsų klientų dokumentus ir duomenis. Tam naudojame specialią šifravimo architektūrą. CenterDevice kompiuterių centrai yra tik Vokietijoje ir taip užtikrinama, kad laikomasi griežčiausios Vokietijos duomenų apsaugos politikos. Į tai mes orientuojamės ir tai ketiname daryti toliau. Kaip vieni pirmųjų pradėję teikti debesijos saugojimo paslaugas, dabar dalyvaujame Vokietijos federalinio informacijos saugumo biuro (BSI) sertifikavimo procese ir tikimės šį BSI sertifikavimo procesą užbaigti šiais metais.

TimoCom: Kokios jūsų ateities perspektyvos skaitmeninimo klausimu?

CenterDevice: Kai kalbama apie skaitmeninimą, atgal kelio nėra – esame pačiame sūkurio viduryje. Patariame kiekvienai įmonei tiesiogiai susidurti su skaitmeninimu, nebijoti naujovių ir matyti tai, kaip galimybę, nes „jeigu nejudėsite su laiku – atsiliksite.“

Daugiau informacijos apie TimoCom rasite adresu www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų