12.05.2017

Metų pradžia Europos transporto pramonei buvo gerokai aktyvesnė

Pirmojo ketvirčio transporto barometras: visu greičiu link pavasario

Erkrath, 2017 05 12 – Lyginant su praėjusiais metais, Europos transporto rinkos metų pradžia buvo sėkmingesnė. Tą rodo naujausi TimoCom transporto barometro duomenys. Barometras rodo, kad per pirmąjį metų ketvirtį krovinių ir transporto pasiūlos santykis buvo 43:57. Net įprastas krovinių kiekio mažėjimas vasario mėnesį nepakenkė bendram augimui per pirmuosius tris mėnesius.

Europos transporto pramonės metų pradžia buvo gerokai aktyvesnė nei 2016 m. pradžia (30:70). Metų pabaigoje krovinių kiekis padidėjo ir ši tendencija išliko visus tris pirmuosius 2017 m. mėnesius.

Transporto rinka pozicijas išlaikė ir visą vasario mėnesį

Sausį krovinių kiekis siekė 44 proc. ir tai yra vos 7 procentiniais punktais mažiau nei gruodį, kuris dėl Kalėdinių krovinių yra labai stiprus mėnuo. TimoCom įmonės atstovas Gunnar Gburek paaiškino, kodėl metų pradžia Europos transporto pramonei buvo tokia sėkminga: „Stipriai nusekusios upės turėjo labai teigiamos įtakos kelių transportui. Be to, palankios oro sąlygos leido vairuotojams atsipūsti nuo žiemą kylančių sunkumų transportuojant prekes.“

Remiantis ankstesnių metų praktika dar kartą įsitikinta, kad krovinių kiekis vasarį mažėja. Ketvirčio viduryje pasiūlytų krovinių procentinis dydis siekė 39, o laisvų transporto priemonių – 61. Vis dėlto, krovinių trūkumas trumpiausią metų mėnesį tokios didelės įtakos kaip 2016 m. (21 proc.) neturėjo, o geros oro sąlygos vasarį buvo palankios transportavimo veiklai.

Pirmieji saulės spinduliai išjudino Europos transporto rinką, todėl jau kovo mėnesį transporto užklausų kiekis išaugo. Atėjęs pavasaris ir malonus oras ragino išeiti į lauką ir tai turėjo teigiamos įtakos transportuojamų krovinių kiekiui. Transporto barometras pakilo 8 procentiniais punktais iki 47 proc. – kovas tapo sėkmingiausiu ketvirčio mėnesiu.

Pavasariniai kroviniai jau pakeliui

Žvelgdami į pavasarį klausiame, kas naujo numatoma transporto pramonėje. „Manau, kad darbuotojų nuotaiką teigiamai veikiančios valstybinės šventės turės įtakos ekonominiams rodikliams, lyginant su praėjusiais metais. Vis dėlto, Velykų atostogos didina klientų aktyvumą, todėl padidėja ir krovinių kiekiais. Iki šiol jokios prastų bendrųjų sąlygų dėl ekonominio ir politinio neužtikrintumo įtakos nepastebėjome. Belieka laukti ir pamatyti, kokią įtaką šie veiksniai turės Europos transporto pramonės plėtrai“, sako Gburek. 

Nepaisant šio neužtikrintumo, TimoCom mano, kad krovinių pasiūlymų skaičius transporto platformoje balandį, gegužę ir birželį augs kaip įprasta, o krovinių kiekis bus didesnis nei laisvų transporto priemonių skaičius.

Daugiau informacijos apie TimoCom ir transporto barometrą rasite apsilankę www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų