31.05.2017

Moterys logistikoje. 2 dalis su Iveta Povilovskyte

Kompetentingai ir su didžiule aistra

(1)

TimoCom: Sveiki, p. Povilovskyte, ar galėtumėte prisistatyti ir pristatyti savo įmonę mūsų skaitytojams?

Povilovskytė: Esu Iveta Povilovskytė. Vadovauju šeimos verslui – 2012 m. įkurtai krovinių gabenimo bendrovei UAB „Ivelina.“ Kadangi Rusijos rinka jau perpildyta, specializuojamės bendradarbiaudami su Vakarų Europos šalimis. Įvertinus dabartinę situaciją Rusijoje, manau, priėmėme teisingą sprendimą. Šiuo metu įmonėje dirba devyni darbuotojai, iš jų šeši vairuotojai. 

TimoCom

Kaip atsidūrėte transporto sektoriuje?

Povilovskytė:

Dėl to kaltas mano vyras. Transportavimo sritis yra jo aistra, todėl jo entuziazmu užsikrėčiau ir aš. Jei klausiate, kaip man sekasi šiame vyrų dominuojamame sektoriuje, tai galiu pasakyti, kad labai gerai.  Lietuvoje neretai pasitaiko, kad moterys užima vadovaujančias pareigas transporto paslaugų bendrovėse. Manau čia mažiau priešiško nusistatymo nei kitur. Visai neseniai buvome pakviesti į kitoje šalyje, žinoma, nesakysiu tiksliai kurioje, vykusį renginį, kuris buvo surengtas akivaizdžiai vyrų auditorijai. Tiesą pasakius tarp pakviestų svečių buvau vienintelė moteris. Man tai pasirodė keista. Aišku, man tikrai patiktų, jei šioje srityje dirbtų daugiau moterų, nes mano nuomone lytis ir kompetencija nėra susiję dalykai. Bet kokiu atveju, neįsivaizduoju, kad galėčiau daryti kažką kitą. Šis darbas yra be galo įdomus ir įvairiapusis.

TimoCom

Kas jums labiausiai patinka ir domina?

Povilovskytė:

Geras pavyzdys būtų pervežimai į Didžiąją Britaniją. Šiuo metu reikia kuo labiau vengti sustojimų, nes daugybė pabėgėlių bando pasislėpti priekabose ir įvažiuoti į šalį. Be abejo, tokiu būdu patekti į šalį yra nelegalu ir mes patys turėtume įrodinėti, kad nemėginame nelegaliai įvežti žmonių. Nesvarbu, kas vyksta pasaulyje, pokyčiai iškart atsispindi transporto pramonėje. Turime nuolat mokytis, būti lankstūs ir mokėti prisitaikyti. Man tokie iššūkiai darbe yra būtini.

TimoCom

Su kokiu, jūsų nuomone, didžiausiu iššūkiu šiuo metu susiduria UAB „Iveline“?

Povilovskytė:

Šiuo metu didžiausia mūsų problema yra draudimo kainos. Praėjusią vasarą kainos per tris savaites staiga pasikeitė. Anksčiau draudimas kainuodavo apie 3 000 eurų, o dabar nuo 13 000 iki 32 000 eurų. Vidutiniškai kaina išaugo 600 proc. Mažai įmonei, kokia esame mes, tai didelė problema.

TimoCom

Nuolat kalbama apie skaitmeninimą, ko gero jis ir jums kelia sunkumų? Ar tiesa?

Povilovskytė:

Padidėjus turimų transporto priemonių skaičiui pastebėjome, kad standartiniai procesai, pavyzdžiui, nuvažiuotų kilometrų skaičiaus ar sunaudotų degalų kiekio užrašymas, trunka vis ilgiau. Būtent dėl šios priežasties nusprendėme sukurti savo pačių sistemą, į kurią mūsų vairuotojai išmaniaisiais telefonais galėtų įvesti reikiamus duomenis, o mums atsiųsti galutines ataskaitas. Tai gerokai sutrumpins laiką, kurio reikia šiems procesams atlikti. Galima sakyti, kad iš anksto ruošiamės laukiantiems iššūkiams ir į ateitį žvelgiame pozityviai.

TimoCom

P. Povilovskyte, labai ačiū jums už pokalbį. Linkime jums ir jūsų įmonei sėkmės.

Serija:

TimoCom yra į ateitį orientuota IT įmonė, kurios misija – sukurti pozityvesnį transporto pramonės įvaizdį. Norint to pasiekti, reikės sulaužyti senus įsitikinimus ir atrasti vietos naujoms idėjoms. Šios temos „Moterys logistikoje“ tikslas – parodyti ir įvertinti jų pastangas vyrų dominuojamoje transporto pramonėje.

 

 

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų