20.10.2014

Nedidelis transporto pasiūlos perteklius trečiajame ketvirtyje

TimoCom transporto barometras elgėsi taip, kaip buvo numatyta

(1)

Diuseldorfas, 2014 m. spalio 20 d. Po praėjusio ketvirčio netikėtumų TimoCom transporto barometras liepos-rugsėjo mėnesiais grįžo į nuspėjamą kursą. Po ketvirčio pradžioje sumažėjusios krovinių dalies sekė dar vienas sumažėjimas rugpjūčio mėn. ir krovinių skaičiaus išaugimas ketvirčio pabaigoje.  Tai yra tai,ką mes žinome ir tai, ko mes tikimės – galiausiai tai baigėsi krovinių-transporto priemonių santykiu 49:51.

3 ketvirčio TimoCom transporto barometro parodymai buvo artimi tiems, kurie buvo stebimi ir per praėjusius trejus metus. Liepos mėnuo prasidėjo nuo 4 procentiniais punktais sumažėjusios krovinių rinkos dalies Europos transporto rinkoje. Krovinių-transporto priemonių santykis sudarė 47:53. Europos transporto sektorius tikėjosi dar vieno krovinių pasiūlymų sumažėjimo.  Atostogų sezonas rugpjūtį daugelyje Europos šalių yra pačiame įkarštyje, todėl pervežimų poreikis ženkliai sumažėja. Taigi įvyko tai, ko ir buvo tikimasi: krovinių dalis nukrito dar 4 procentiniais punktais. Dėl to TimoCom transporto barometras rodė rugpjūčio mėnesio krovinių-transporto priemonių santykį 43:57. „Stebina tai, kad šiemet tokie reiškiniai, kaip prastas oras arba krizė Rytų Europoje tarp Ukrainos ir Rusijos neturėjo daug įtakos rugpjūčio mėnesio rodikliams“, sako p. Marcel Frings, vyriausias TimoCom atstovas. „Tai, žinoma, nėra taikoma šiems maršrutams. Iš Rusijos gabenamų į kitas šalis krovinių skaičius smarkiai sumažėjo.“
Kroviniais gausi metų pabaiga
Rugsėjis pateikė daug staigmenų šio ketvirčio statistikai. Tačiau ne dėl to, kad krovinių dalis šį mėnesį išaugo ir buvo aiškiai perteklinė. Tokia pati tendencija buvo stebima ir keletą pastarųjų metų. Tas impulsas, su kuriuo TimoCom transporto barometras šoktelėjo į teigiamus skaičius, suteikė daug džiaugsmo. Krovinių pasiūlymai Europos transporto rinkoje rugsėjo mėn. išaugo milžiniškais 14 procentinių punktų. Rugsėjo mėn. buvo pasiekta aukščiausia krovinių rezultatas, santykiu 57:43 – ji taip pat aukščiausia per pastaruosius trejus metus. Tai puikus pasirengimas reikšmingam baigiamajam 2014 m. ketvirčiui. p. Marcel Frings su tuo sutinka: „Mūsų manymu, ketvirtasis ketvirtis nebus toks silpnas, kaip mes tikimės. Spalis bus panašus kaip ir rugsėjis – bus daug krovinių. Lapkritį tikimasi nedidelio mažėjimo prieš pervežimų poreikio padidėjimą gruodį, kuris vėl pakels TimoCom transporto barometro rodiklius.

Daugiau informacijos apie TimoCom ir transporto barometrą rasite apsilankę www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų