10.04.2014

Pavasario karštligė transporto rinkoje

Pirmąjį šių metų ketvirtį TimoCom transporto barometras džiugina savo populiarumu

(2)

Diuseldorfas 10.04.2014 - Beveik šveicariško laikrodžio tikslumu, kiekvienų metų pradžioje transporto barometro parodymai visada nukrenta 13 procentų. Taip atsitiko ir šį kartą - nepaisant to, 2014 metai prasidėjo itin sėkmingai. Krovinių-transporto priemonių santykis buvo ties 40:60, o tai yra dar geresnis rezultatas, nei jis buvo 2012 ir 2013 metų pirmo ketvirčio pradžioje.

Įtempta padėtis buvo sausį: Krovinių pasiūlymų kiekis Europos transporto rinkoje 2013 pabaigoje buvo ties 54%. Iškilo klausimas: ar TimoCom transporto barometras kis ta pačia kryptimi ir jo parodymai nukris sekančius 13 procentinių punktų, kaip ir ankstesniais metais? Tai reikštų, kad Naujaisiais Metais rinkoje krovinių pasiūlymų dalis viršys 40% - o tai yra gera nuoroda visai pramonei. "Sausio pabaigoje krovinių kiekį vaizduojanti padala Europos rinkoje buvo ties 41%", informuoja Marcel Frings, TimoCom Vyriausias atstovas. "Ir taip 5 procentiniais punktais viršijo tai, kas buvo 2013 (36:64)."


Stulbinantis Kovas
Krovinių-transporto priemonių santykis šių metų vasario mėnesį buvo 30:70, daugiau ar mažiau toks pat kaip ir 2012 (32:68) ar 2013 (29:71). Šis krovinių sumažėjimas buvo tik tyla prieš audrą: Kovą TimoCom transporto barometras parodė stulbinamus rezultatus. Pagaliau, Europos transporto rinkoje įvyko ilgai lauktos permainos. Staiga krovinių pasiūlymų kiekis išaugo 19 procentinių punktų. Daugiau nei penkerius metus nebuvo tokio staigaus padidėjimo. Krovinių-transporto priemonių santykis pasiekė 49:51. "Krovinių pasiūlymai kovą, "šovė" į viršų. O tai rodo, kad pavasaris prasidėjo gerai. Ne tik šį mėnesį, bet ir bendrai stebint 2014 pirmo ketvirčio rezultatus ir palyginus su pastarųjų dvejų metų - juntamas puikus pasirodymas. Priežastis tam, gali būti šiais metais buvusi švelni žiema, kurios dėka nepajutome nuosmukio gamybos sektoriuje, todėl ir krovinių kiekis padidėjo", apibendrino Frings.


Pavasaris ir kroviniai Jūsų rankose
Švelni žiema ir vasariški orai, transporto ir logistikos pramonei atnešė sėkmę 2014 m. Taip ir toliau bus. Ateinančios savaitės pasistengs užtikrinti, kad TimoCom transporto barometras ir toliau judėtų.  Marcel Frings yra pilnas optimizmo galvojant apie ateitį: "Stebint pastaruosius mėnesius, galime padaryti išvadą, kad antram ketvirčiui bus būdingas krovinių pervežimo padidėjimas. Manome, kad balandžio mėnesį krovinių dalis Europos transporto rinkoje perkops 50%. Per kitus tris mėnesius laisvo transporto erdvės visai sumenks - o tai yra gera informacija Jums, kad jūs gerai tam pasiruoštumėte ir galėtumėte užtikrinti tuščias transporto priemonių erdves."

Daugiau informacijos apie TimoCom ir transporto barometrą rasite apsilankę www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų