16.07.2018

TimoCom: Vokietijos transporto rinkoje karšta

Trūksta ne tik vairuotojų, bet ir transporto priemonių šaldytuvų

(1)

Nuolatinė kaitra Vokietijoje skatina prakaituoti ne tik poilsiautojus, bet ir logistikos rinkos dalyvius. Transporto platforma TimoCom praneša, kad užklausų pervežti prekes šaldytuvais nuo šių metų vasario ir gegužės padaugėjo beveik tris kartus. Gamintojai negali atsivežti norimo prekių kiekio, todėl parduotuvių lentynose tai jau tampa pastebima.

Krovinių skaičius gegužės mėnesį padidėjo daugiau nei 30%

Rinkoje sparčiai auga transporto priemonių paklausa. „Mes matome, kad krovinių skaičius gegužės mėnesį padidėjo daugiau nei 30 proc., jei lygintume su praėjusių metų situacija“, – praneša TimoCom verslo analitikas David Moog.

Taip yra ne tik dėl to, kad Vokietijos ekonomika išlieka stipri. Dėl itin karštos vasaros reikia daugiau transporto priemonių, kuriomis būtų galima atvežti didesnį kiekį temperatūrai „imlių“ produktų. Tarp jų ne tik šaldytos prekės ir švieži produktai, bet ir vaistai, kosmetika. „Panašu, kad įtempta padėtis dėl šaldytuvų trūkumo stabilizuosis negreitai“, – sako TimoCom atstovas spaudai Gunnaras Gburekas.

Didžiausia Europos krovinių birža

 

Transporto birža TimoCom, kurioje registruojama 750 000 krovinių ir transporto priemonių kasdien, yra pirmaujanti krovinių gabenimo birža Europoje. Pagal D. Moog ataskaitą per dvi dienas gegužės mėnesį platforma vartotojams pateikė per 840 000 pasiūlymų. Tuo pačiu metu buvo „parduota“ tik 90 000 transporto priemonių, o krovinių pasiūlymų buvo 750 000.

G. Gburek yra įsitikinęs, kad tik efektyvesnis esamų šaldytuvų ir sunkvežimių naudojimas gali padėti atsipalaiduoti dėl „super vasaros“ sugeneruoto ekonominio bumo. Laisvus šaldytuvus reiktų geriau „įdarbinti“, kad jie atgal nevyktų tušti. Trečdalis sunkvežimių nėra naudojami optimaliai. Tai sukelia ne tik disbalansą rinkoje, bet ir aplinkosauginių problemų.

 

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų