25.09.2017

TimoCom paskaitos Lietuvoje: reali nauda studentams

Praktinis pasirengimas kasdieniams logistikos darbams

(1)

Parengti studentus profesiniam darbui transporto ir logistikos srityje bei suteikti praktinių įgūdžių – to siekia TimoCom darbuotojai, bendradarbiaudami su Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Ilgiau nei penkerius metus trunkantis dvišalis susitarimas edukuoti studentus puikiai pasiteisina. Prof. doc. dr. Nijolė Batarlienė dalinasi savo įspūdžiais ir aptaria ilgamečio projekto rezultatus.

Kokie pagrindiniai bendradarbiavimo su TimoCom tikslai?

Pagrindiniai bendradarbiavimo su TimoCom tikslai – susipažinti su inovatyvia transporto ir krovinių platforma, taip pat siekti, kad kuo daugiau studentų susipažintų ir išmoktų naudotis šia transporto birža bei įvaldytų bent pagrindines krovinių pervežimo biržos funkcijas.

Kuo naudingos TimoCom paskaitos studentams?

Iš paskaitų studentai gauna tikrai apčiuopiamos naudos. Paskaitos vyksta kasmet, todėl vis daugiu studentų ateina pasiklausyti. Paskaitų metu kalbama ne tik apie TimoCom naujoves, bet paliečiamos ir kitos temos, pvz., kabotažas ir kt. Studentai įsijungia į diskusijas, atsakinėja į klausimus. Jie labai suinteresuoti praktiniu mokymu. Džiaugiamės, kad studentai gauna sertifikatus. Tuomet jų motyvacija mokytis dar labiau padidėja.

Kodėl bendradarbiavimas tarp praktikos ir mokslo yra toks svarbus šioje srityje?

Bendradarbiavimas tarp verslo ir mokslo yra labai svarbus, nes studentai po 1 – 2 metų patys tampa verslo dalimi – iškeliauja į transporto įmones ir gali drąsiai kibti į darbus, jau žinodami apie konkrečias programas ir transporto biržas. TimoCom sistema naudojasi daug stambių ir vidutinių transporto įmonių Lietuvoje. Studentai gali pasigirti darbdaviui, kad išmano IT bei moka dirbti.

Ar transporto platformos ir krovinių biržos temos yra išsamiai nagrinėjamos vadovėliuose?

Praktiškai vadovėliuose apie transporto platformas ir krovinių biržas rašoma labai mažai. Pati esu parašiusi vadovėlį „Informacinės transporto sistemos“ (2011 m.). Jame tik trumpai aprašiau apie krovinių biržas. Be to, informacija greitai keičiasi, reikalingas atnaujinimas. Iš naujo rašyti vadovėlį – ne taip paprasta.

Kokių privalumų suteikia bendradarbiavimas su TimoCom?

Trumpas, bet aiškus išdėstymas, konkretus naujovių pateikimas, iliustruojant pavyzdžiais iš TimoCom biržos.

Kokie studentų atsiliepimai apie TimoCom paskaitas?

Studentai patenkinti, jie džiaugiasi naujomis žiniomis, geru dėstytoju, tik norėtų ilgesnių paskaitų. Jie vertina ir gautus sertifikatus.

Studentai, sėkmingai dalyvavę paskaitoje, gauna TimoCom sertifikatą. Ar sertifikatai suteikia jiems pridėtinės vertės?

Taip, žinoma. Tai, kad studentai gauna sertifikatus, yra didžiulis privalumas. Jie džiaugiasi sertifikatais, padidėja jų motyvacija.

 Prof. dr. doc. Nijolė Batarlienė

Logistikos ir transporto vadybos katedra

Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Daugiau informacijos apie TimoCom rasite adresu www.timocom.lt

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų