30.10.2015

Transporto barometras: Trečiajame ketvirtyje ir vėl stebimas krovinių perteklius

TimoCom stebi didelį pasiūlymų skaičiaus padidėjimą

(1)

Erkrath, 30.10.2015 - 2015 m. trečiajame ketvirtyje, TimoCom transporto barometras rodo standartinį krovinių ir transporto priemonių santykį.
Santykis, kai Europos transporto rinkoje 50.2% sudaro krovinių dalis, o 49.8% sudaro vietos transporto priemonėse dalis, stipriai priartėja prie optimaliausių teorinių sąlygų. Tačiau, egzistavo dideli svyravimai, be to, ketvirčio pradžia pateikė staigmeną.

Antrajame ketvirtyje krovinių ir transporto priemonių santykis išlaikė balansą. Tokia situacija išliko ir trečiojo ketvirčio pradžioje.
Dėl vasaros ir atostogų sezono daugelyje Europos šalių, dauguma ekspertų tikėjosi krovinių dalies sumažėjimo transporto rinkoje. 
Tačiau situacija susiklostė kiek kitaip. Liepos mėn. TimoCom krovinių ir transporto priemonių santykis buvo 51:49. 
Daugiau krovinių negu vietos transporto priemonėse? Liepos mėn.? Taip nebuvo nutikę nuo 2011 m.

Gerų naujienų tikimasi metų pabaigoje

Rugpjūčio mėn. TimoCom transporto barometras negalėjo išlaikyti tokių tendencijų. 
Mėnesio pabaigoje krovinių ir transporto santykis buvo 45:55. Tai reiškia didesnį sumažėjimą lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais (nuo 47% iki 44% 2014 metais). TimoCom vyriausiasis atstovas Marcel Frings nenustebo dėl tokios situacijos, "Sumažėjimas šešiais procentiniais punktais nuo liepos mėn. iki rugpjūčio mėn. iš tiesų yra neproporcingas. Tuo pačiu metu praėjusiais metais buvo stebimas sumažėjimas nuo vieno iki trijų procentinių punktų.  Tačiau išryškėjo kitas stulbinantis skaičius - tais metais, kai vyravo krovinių perteklius liepos mėn., sumažėjimas dažniausiai būdavo didesnis. Pavyzdžiui, 2011 m. buvo stebimas dvylikos procentinių punktų sumažėjimas.

Vis dėlto, pirmąją rugsėjo mėn. savaitę pasirodė ženklų, kad trečiasis ketvirtis įsibėgės. Krovinių pasiūlymų skaičius Europos transporto rinkoje padidėjo keturiais procentiniais punktais. Ir tai dar ne viskas. Rugsėjo mėn. pabaigoje TimoCom transporto barometras parodė krovinių ir transporto santykį 55:45.

Apibendrinus, tai reiškia, nors ir nedidelį, krovinių perteklių trečiajame ketvirtyje. 
Jau du metus nebuvo tokios situacijos, kad du ketvirčiai iš eilės pasibaigtų tokiais rezultatais. 
Vis dėlto, Marcel Frings tikisi dar vienos staigmenos 2015 m. paskutiniame ketvirtyje, "Vis dar neaišku, ar dabartinės problemos, susijusios su pabėgėliais, paveiks ekonomiką ir transporto pramonę. 
Ar pasienio kontrolė taps problema transporto srautui? Ar stipriai sulėtėjo politika dėl pabėgėlių problemos? Tai svarbūs klausimai, kurie bus aktualūs per ateinančias savaites ir mėnesius. Vis dėlto, ketvirtojo ketvirčio perspektyva išlieka pozityvi. Manau, kad kaip ir 2013 m. "auksinis ruduo" taip pat reikš, kad spalio mėn. bus daugybė krovinių. Lapkričio mėn., drįstu spėti, kaip ir liepos mėn., krovinių dalis vėl viršys 50%." Nepriklausomai nuo to, ką atneš paskutiniai 2015 m. mėnesiai, vienas dalykas jau išsiskiria. Krovinių dalies svyravimai iki 28 procentinių punktų rodo, kad TimoCom transporto barometras yra labai nepastovus šiais metais. Tačiau šie rezultatai taip pat reiškia didžiulį krovinių ir transporto priemonių pasiūlymų skaičiaus didėjimą per pirmuosius tris šių metų ketvirčius. 
Apibendrinus, pasiūlymų, kurie buvo paskelbti TimoCom krovinių ir transporto priemonių biržoje, skaičius, padidėjo maždaug 18%.


 Sužinokite daugiau informacijos apie TimoCom ir transporto barometrą adresu www.timocom.lt.

Atsisiųsti pranešimą spaudai
Į viršų