Transporto ir logistikos procesų valdymas gali būti paprastas ir greitas! TIMOCOM Smart Logistics System rasite jums tinkamiausią programėlę – nesvarbu, ar organizuojate prekių pervežimą, valdote transportą ar reikia pagalbos valdant užsakymus.

CMR

CMR – tarptautinio krovinių vežimo keliais konvencija.

CMR yra „Convention relative au contrat de transport international de marchandises par route“ santrumpa, kuri reiškia Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvenciją. Sutartis reglamentuoja sutarčių priskyrimą ir vykdymą, atsakomybę už vėlavimą bei gabenamų prekių praradimą ar sugadinimą. Konvencija taip pat apima reglamentus dėl skundų bei krovinius vienas iš kito perimančių vežėjų atvejų. Esant nepakankamam CMR reglamentavimui, taikoma nacionalinė teisė. Sutartis taikoma tik kroviniams, gabenamiems kelių transporto priemonėmis. Remiantis CMR nuostatomis, konteineriai ir keičiamos kėbulo dalys savaime nėra laikomos transporto priemonėmis. Šio tipo tarptautiniam transportui išduodamas standartizuotas CMR važtaraštis.

Istorija
Sutartis įsigaliojo 1956 metais vadovaujant JTO. Iš pradžių sutartį pasirašė dešimt šalių. CMR narės steigėjos buvo Belgija, Vokietija, Prancūzija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Austrija, Lenkija, Švedija ir Šveicarija.

Sutartis ratifikuota 1961 metais Vokietijos Federacinėje Respublikoje, o 1974 metais – VDR. Nuo to laiko sutartį yra pasirašiusios visos Europos šalys, taip pat dvi Afrikos šalys (Marokas ir Tunisas) bei kelios Vidurinės Azijos ir Artimųjų Rytų šalys.

Sąvoka
Sąvoka CMR iš esmės yra susijusi su pačia sutartimi, tačiau ji dažnai klaidingai naudojama kalbant apie CMR važtaraštį. Ši standartizuota forma iš tiesų reikalinga tik tarpvalstybiniam pervežimui, jei krovinio kilmės ar paskirties šalis yra CMR narė. Tačiau transporto sektoriuje ji dažnai naudojama ir vežimams šalies viduje.

Tapkite pramonės žinovu

Registruokitės ir nuolat gaukite informacijos, kaip palengvinti darbus bei išplėsti įmonės galimybes.

Naujienlaiškio prenumerata

Į viršų